pozvanka cz web

 

Záznam performance

záznam koncert Bruzgynai

záznam koncertu Jatky

Arma (*1982) je soundartista a kurátor hudebního dění ve Vilniusu (Litva). Zúčastnil se několika tuzemských a zahraničních festivalů, uskutečnil turné po Rusku, Finsku, Německu, Rakousku, České republice, Polsku, Estonsku, Lotyšsku a Litvě. Arma je součástí mladé generace umělců, kteří chápou zvuková events jako důležitý komunikační prostředek, který se nezacykluje ve své estetice a míří zřetelně směrem k posluchači jako významnému prvku vztahu umění a jeho recepce. Ve své tvorbě využívá jazyků, kterými promlouval a stále promlouvá minimalismus, ambient, noise, electronic music, field recordings, extended voice, ale taky avant-gardní a alternativní rock, aby je přetavil v duchu lo-fi a estetiky DIY v improvizovaná zvuková pole plna dobrodružství, nečekaných setkání, mystických dronů, outsiderovského noisu a podvratného rockového zapálení. Arma také dokáže využít zvukového prostoru ke kontemplativním a abstraktním sound-artovým hrám. Vystupuje zřetelně v roli performera, zvuková výpověď se stává rovnocennou s divadelními prvky, s uplatněním rituálů a šamanistickými projevy. Využívá kontrastu panenské přírody, tradice a elektronické současnosti, aktualizuje starodávné zvyky, hledá novou podobu karnevalu...

Pro Galerii Cella připraví Arma site-specific performanci, která bude představovat metaforickou pouť z Galerie Cella směrem k Hovornám, na jejichž stěnách se jako motlitba budou objevovat a zanikat slova v litevštině i češtině. Putování bude doprovázeno hrdelním zpěvem a zvuky, hudbou. Přesnější podoba performance vznikne ale až na místě. Po akci se v Celle uskuteční Armaův koncert pod pseudonymem Bruzgynai s výraznými performačními prvky. Záznamy z obou akcí bude možno shlédnout v Galerii Cella do 20. června 2014. http://www.youtube.com/watch?v=_JhCjas_v2w, http://www.youtube.com/watch?v=ubZxQSgviPo

Jako host vystoupí Jatky – hudební projekt básníka a výtvarníka Martina Šenkypla vznikl na počátku roku 2013. Hlavním cílem a motivací pro založení hudebního alter-ega bylo, že měl potřebu narušit stojaté vody české hudební scény. Nahrávka Demo N má jediný cíl – nastolit nový řád a poukázat na to, že v současném světě je důležité být originální a neopakovatelný. Demo N je kopanec do ksichtu všemu průměrnému, obyčejnému, všemu tomu co jsme již stokrát slyšeli. Filozofie Jatek je jasná: Akceptuj to nebo pojdi! http://www.last.fm/music/Jatky

 

Aktualizováno (Pondělí, 23 Červen 2014 06:47)

 

 

Matěj Frank / karolina

 

Vernisáž výstavy proběhla v úterý 19.7. 2011 v 19 hodin

Výstavu uvedl Martin Klimeš

Na klavír zahrál Jáchym Krohe

 

pozvanka frank 

 

 

20.7. 2011 - 26. 8. 2011-07-11

 

 

 

korbicka_vitkova

videozáznam zvukové performance

www.youtube.com/watch?v=YBAkyyAEGjo&list=PLTdkPQoFTR4QhCcxVorPZ64tnR8vaTAOE&index=5

 

 

Pavel Korbička / Rekonstrukce, 2014

Dílo s názvem Rekonstrukce bylo realizováno v  rámci výstavy PAVEL KORBIČKA & LUCIE VÍTKOVÁ - acoustic paintings

Podstatou této práce je rekonstrukce osvětlení prostoru Hovoren, které v minulosti sloužily jako telefonní automaty. Součástí tohoto projektu byla žádost Pavla Korbičky směrem k  vlastníkovi prostor  o obnovení funkčnosti osvětlení. Žádosti bylo vyhověno, v průběhu trvání výstavy bude v provozu původní osvětlení dnešních Hovoren každý den od 20 do 6 hodin.

 

 

PAVEL KORBIČKA et LUCIE VÍTKOVÁ  acoustic paintings

 

poz korbicka vitkova

 

 

Performance Lucie Vítkové na struny připravené Pavlem Korbičkou.

 

 

Videozáznam:

http://www.youtube.com/watch?v=YBAkyyAEGjo&list=PLTdkPQoFTR4QhCcxVorPZ64tnR8vaTAOE&index=5

 

Fotogalerie:

 11 korbicka vitkova tn  12 korbicka vitkova tn  13 korbicka vitkova tn  14 korbicka vitkova tn
 21 korbicka vitkova tn  22 korbicka vitkova tn  23 korbicka vitkova tn  24 korbicka vitkova tn
 31 korbicka vitkova tn  32 korbicka vitkova tn  33 korbicka vitkova tn  34 korbicka vitkova tn

 

 

Pavel Korbička:
Rekonstrukce. 2014.


Pavel Korbička se dlouhodobě zabývá prostorovou tvorbou a světelnými site specifik instalacemi. Dílo s názvem Rekonstrukce bylo realizováno v rámci výstavy PAVEL KORBIČKA & LUCIE VÍTKOVÁ - acoustic paintings, která probíhá v galerii CELLA od 25. 4. 2014 do 16. 5. 2014.


Podstatou díla Rekonstrukce je rekonstrukce části funkčního vybavení prostoru Hovoren, které v minulosti sloužily jinému účelu. V minulosti zde bylo funkční také elektrické osvětlení prostoru. Součástí projektu Rekonstrukce byla žádost Pavla Korbičky směrem k vlastníkovi prostoru, za účelem obnovy technické funkčnosti osvětlení. Žádosti bylo vyhověno. V průběhu trvání výstavy bude v provozu původní osvětlení hovoren každý den v noční době od 20 do 5 hodin ráno.

 

 korbicka cella hovorny 1 tn  korbicka cella hovorny 2 tn

 

 

 

 

 

 

Performance a výstava Jasmin Schaitl z Rakouska a Williama „Bilwa“ Costy ze Spojených států, umělecké dvojice, která společně působí od roku 2013 a až do dneška se zúčastnila rezidenčních pobytů ve Vídni, Berlíně, Helsinkách, Talinu nebo Istanbulu, kde společně vystupovali, vystavovali nebo vedli umělecké dílny, je pokračováním výstavního projektu galerie Cella, zaměřeného v letošním roce na akční a performativní umění.

Schaitl a Costa ve svém díle pro Cellu a Hovorny pracují s pojmem linie. Linie se v jejich tvorbě dají považovat za něco, co specifikuje prostor, čas, ale také ryze abstraktní veličiny. Schaitl s Costou tyto linie zkoumají, narušují a přetvářejí, hledají jejich potenciál a sledují, jak linie ovlivňují jejich spojení, jejich vlastní vztah a prostor, ve kterém se ocitají.
Výstava bude zahájena 16. dubna v 18 hodin performancí připravenou pro prostory Hovoren. Poté se celá akce přesune do galerie, kde umělci připraví site-specific instalaci.

 záznam akce v Galerii Cella

 záznam akce v Hovornách

 

 01 costa schaitl tn  02 costa schaitl tn  03 costa schaitl tn  04 costa schaitl tn
 11 costa schaitl tn  12 costa schaitl tn  13 costa schaitl tn  14 costa schaitl tn
 21 costa schaitl tn  22 costa schaitl tn  23 costa schaitl tn  24 costa schaitl tn

 

 

 

 

Aktualizováno (Pondělí, 23 Červen 2014 06:50)

 
Více článků...