2014 Galerie Cella
2013 Galerie Cella
2012 Galerie Cella,Na houby/for John Cage
2011 Galerie Cella
2010 Galerie Cella
2009 Galerie Albertovec, Galerie Cella
2008 Dům umění
2007 Dům umění
2006 Dům umění
2005 Dům umění
2004 Dům umění
2003 Dům umění
2002 Dům umění
2001 Dům umění
2000 Dům umění
1999 Dům umění

 

 

 

2014 Galerie Cella

 

30. 7. 2014 – 5. 9. 2014

 

Robert Vlasák - OFFSET

 

27. 6. 2014 – 25. 7. 2014

 

A. Glassner - F. Koppensteiner - K. Stoyanov - The Longest Distance Is...

 

21. 5. 2014 – 20. 6. 2014

 

Arma - Putování k Hovornám

 

25. 4. 2014 – 16. 5. 2014

 

Pavel Korbička et Lucie Vítková - acoustic paintings

 

16. 4. 2014 – 25. 4. 2014

 

Jasmin Schaitl---William Costa -   l   i   n   e   s

 

6. 2. 2014 – 15. 4. 2014

 

Opavská cena J. M. Olbricha 2014

 

12. 3. 2014 – 4. 4. 2014

 

de Felice - Heinl - Skalík - Steklík

 

6. 2. 2014 – 7. 3. 2014

 

Antonín Brinda - e s e n c e

 

2013 Galerie Cella - "Sex, nahota, pornografie"

 

30. 11. 2013 – 10. 1. 2014

 

Andrej Dúbravský - news/updates

 

24. 10. 2013 – 24. 5. 2013

 

Kateřina Olivová - A nalep se vnitřní

 

24. 9. 2013 – 24. 5. 2013

 

BODY VARU

 

24. 6. 2013 – 24. 5. 2013

 

Libor Novotný - Pornmoderna

 

24. 5. 2013 – 24. 5. 2013

 

Mark Ther - 30. 5. je fér i 29.5. je fér

 

24. 4. 2013 – 24. 5. 2013

 

Peter Sulo - Obrazy sexualnej aktyvity

 

20. 3. 2013 – 19. 4. 2013

 

Branislav Štěpánek - Umění pornografie

 

14. 2. 2013 – 15. 3. 2013

 

Martin Froulík - DISCOTHEQUE in the tent

 

8. 1. 2013 – 8. 2. 2013

 

David Helán - „LEŽ! - Věš se, že nepřijdeš“

 

2012 Galerie Cella

 

29. 11. 2012– 31. 12. 2012

 

Michal Pustějovský - Babylónská knihovna

 

18. 10. 2012 – 16. 11. 2012

 

Šárka Nahodilová - Do rohu z rohu

 

5. 9. 2012 – 14. 10. 2012

 

Na houby/for John Cage

 

5. 7. 2012 – 31. 8. 2012

 

Krzysztof Bryla - Nekrolog

 

24. 5. 2012 – 22. 6. 2012

 

Petr Bulava - Paměť místa

 

12. 4. 2012 – 18. 5. 2012

 

Tereza Krainová - Pavel Pernický - Konzum Nirvána

 

29. 2. 2012 – 6. 4. 2012

 

Hana Mikulenková - RUSH WATER

 

25. 1. 2012 – 24. 2. 2012

 

Opavská cena J. M. Olbricha (za rekonstrukci 2010 - 2011)

nahoru

2011 Galerie Cella

 

8. 11. 2011 - 9. 12. 2011

 

Kateřina Kociánová - Překážky

 

21. 9. 2011 - 28. 10. 2011

 

Radka Pavelová - Mezitělní prostory

 

19. 7. - 26. 8. 2011

 

Matěj Frank / karolina

 

2. 6. - 15. 7. 2011

 

Kamila Rýparová - Redefinition space /instalace/

 

28. 4. - 27. 5. 2011

 

Tomáš Vaněk - Particip č. 129

 

22. 2. - 25. 3. 2011

 

DUSHAN - Válečky a monochromy

 

18. 1. - 18. 2. 2011

 

Opavská cena J. M. Olbricha (za novostavbu 2008 - 2010)

nahoru

 

2010 Galerie Cella

 

20. 10. 2010 - 19. 11. 2010

 

Jan Vytiska, Pavel Ptáčník, Pavla Malinová - Zvuk, buk, puk, suk

 

21. 9. 2010 - 15. 10. 2010

 

Rafani

 

30. 6. 2010 - 30. 7. 2010

 

Jan Krtička - Dokumentace

 

12. 5. 2010 - 18. 6. 2010

 

Jan Kovářík - Statuofilie

 

7. 4. 2010 - 7. 5. 2010

 

David Jedlička - The best of.../obrazy/

 

23. 2 - 26. 3. 2010

 

David Böhm a Jiří Franta - Vedlejší efekt

 

19. 1. 2010 - 19. 2. 2010

 

RECORD - Nádrž prázdná, poloha neznámá

nahoru

2009 Galerie Cella

 

15. 12. 2009– 15. 1. 2010

 

Ladislav Jezbera / Poučení z krizového vývoje

 

4. 11. – 4. 12. 2009

 

pode bal / sklizen.09

 

17. 9. – 23. 10. 2009

 

Lenka Klodová - Bylo nebylo

2009 Galerie Albertovec

 

21. 2. - 29. 3. 2009

 

Jan Steklík - Kravaty, houby pro Johna Cage - Kabinet XX&XY

 

Josef Bolf - Projekce - Kabinet Studio

 

Opavská cena J.M. Olbricha za architekturu - 2007, 2008 - Kabinet architektury

nahoru

2008 Dům umění

 

28.11. - 28.12. 2008

 

TŘI ŽENY THREE WOMEN

Mariana Alasseur - Obrazy

Darina Alster - Nahý oběd, Personal Tarot, Pieta

Irena Jůzová - S.Y.T.

 

21. 10. - 23. 11. 2008

 

Jonáš Czsesaný - Bez názvu

Dušan Skala - I do not believe in mysteries...

Barbora a Radim Žůrkovi: Potomci / Nevidomí - Kabinet fotografie

 

5. 9. - 10. 10. 2008

 

Robert Jančovič - Příběh světla (grafika)

Opava očima studentů Institutu tvůrčí fotografie - Kabinet fotografie

 

8. 7. - 10. 8. 2008

 

Ritva Kovalainen a Sanni Seppo/Finsko/ - STROMY A LIDÉ

Tereza Vlčková - Two / A Perfect Day, Elis... - Kabinet fotografie

Radim Labuda - Lorem ipsum I. - Oratoř

 

27. 5. - 29. 6. 2008

 

Josef Mžyk - Návrat ztraceného syna

K věci (...) - Fotografie studentů ITF k předmětu zátiší - Kabinet fotografie - Markéta Márová, Eva Pandulová, Kateřina Průžková, Joanna Rzepka - Dziedzic a Łukasz Dziedzic, Martin Wágner; Kurátor Aleš Kuneš

 

8. 4. - 18. 5. 2008

 

Kurt Gebauer - Snímky a Dagmar Šubrtová - Snímky

Dan Senn - Dvanáct bláznivých ptáků - Oratoř - výstava v rámci projektu "Jiná média, jiné tváře"

Daniela Dostálková - Kabinet fotografie - Výstava mladé absolventky Ateliéru fotografie UJEP v Ústí nad Labem

 

26. 2. - 30. 3. 2008

 

FACTORY

Hommage á Kassák

Čtyři polští absolventi - Kabinet fotografie

 

15.1. - 17.2. 2008

 

Jan Steklík + instalace Zimní duhová zahrada pro 34 dní

Stanislav Křížek - 92 GB - Oratoř

Miloslav Kubeš - Člověče, kdo jsi? - Kabinet fotografie - Neznámé fotografie M. Kubeše

nahoru

2007 Dům umění

 

30.11. - 30.12. 2007

 

Vanesa Wallet Hardi - Process-structure-Colour (obrazy)

Eva Výborná - Fotografie

David Moješčík MOJDA - MAT KAR (sochy) - oratoř

Fotografické publikace studentů Jindřicha Štreita - Kabinet fotografie

Veronika Psotková – Průzkumnice (sochy) - atrium


24. 10. - 25. 11. 2007

 

Jakub Špaňhel – Akty a lustry (obrazy)

Tomáš Skalík – Markanty akcidence (instalace) - Oratoř

Diplomové práce ITF – Kabinet fotografie

Veronika Psotková – Průzkumnice (sochy) - atrium


11. 9. - 14. 10. 2007

 

Žijeme tady - Petr Drábek, Arkadiusz Gola, Evžen Sobek, Jindřich Štreit, Renata Štepařová

Hana Jakrlová - Evropa v mezičase - fotografie

Ruth Bianco - videoinstalace - Oratoř

Film musí být fyzický - Fotografie dokumentující filmovou tvorbu německého filmového režiséra Wernera Herzoga - Kabinet fotografie

Petr Bulava - Neidentifikovatelné ležící předměty - Atrium

ORBIS PICTUS - Milan Cais, Luboš Fidler, Ivan Havlíček, Martin Janíček, Jaroslav Kořán, Petr Lorenc, Jiří Melzer, Petr Nikl, Ondřej Smeykal, Václav Smolka, Čestmír Suška, Zdeňek Šmíd, Miloš Vojtěchovský - Kostel sv. Václava


17.6. – 19.8. 2007

 

Jindřich Štreit - fotografie

Současná litevská fotografie - Kabinet fotografie

Petr Bulava - Neidentifikovatelné ležící předměty - Atrium

Místa, prostory, mezery - Peter Demek, Pavel Hošek, Kateřina Kociánová, Jan Krtička, Richard Pešek, Matúš Priehyba, Dagmar Šubrtová - Kostel sv. Václava


22.5. – 1.7. 2007

 

11 + 2 - ateliér kresby Akademie výtvarných umění v Praze

Otakar Karlas - typografie, plakáty & knižní grafika - Kabinet fotografie

PARTYUM - Institut pro umělecká studia Ostravské univerzity, ateliér malba II Františka Kowolowského a Jiřího Kuděly - Atrium


4. 4. – 13. 5. 2007

 

Vladimír Havlík - Staré projekty a nové obrazy

Pavel Maria Smejkal - Stars - Kabinet fotografie

Markéta Váradiová - Inflitrace - Oratoř


21.2. – 25.3. 2007

 

Marek Sibinský 369000 cm2

Lukasz Klis, Sebastian Kubica - wood / bit

Michal Popieluch - Cestograf - Kabinet fotografie

Jiří Žižka - Den bez konce - Kabinet fotografie

Lenka Vítková a Martin Horák - On - Oratoř


10.1. - 11.2. 2007

 

Zbyněk Janáček - Tisky

Jeff Beer - Gramatika vody

Sylva Francová - Portréty žen - Kabinet fotografie

Ivana Štenclová - Něžný mirelon - Oratoř

Lucie Farářová - Rajská zahrada - Atrium

nahoru

2006 Dům umění

  28.11. -30.12. 2006

 

Bilance - škola Aleše Veselého, 1990 – 2006, AVU Praha - Aleš Veselý, Roman Franta, Milan Houser, Vojtěch Míča, Federico Diaz, Tereza Janečková & Pavlína Míčová, Alena Kupčíková, Roman Trabura, Jakub Roztočil, Jan Synek, Darina Alsterová, Klára Králová, Ivo Ivanov, Irena Jůzová, Petr Janda, Nikolaj Stanev, Roman Šafránek, Lukáš Rittstein, František Zachoval

Diplomové práce 2006 - Institut tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě - Kabinet fotografie

Robert Vlasák - Piknik - Oratoř

Lucie Farářová - Rajská zahrada - Atrium


25. 10. - 23. 11. 2006

 

Marian Palla - Výstava /retrospektiva/

Andrea Štekrová - Dvacet skorokostek - rekonstrukce - Atrium


5. 9. - 8. 10. 2006

 

Pohádkový svět Hanse Christiana Andersena - ilustrace Kamily Štanclové a Dušana Kállaye

Bazar Art a Kontejner Art - Refektář

Andrea Štekrová - Dvacet skorokostek - rekonstrukce - Atrium


23.6. - 20.8. 2006

 

Absolventi Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě.

Jan Krtička - Bush - Atrium


2. 5. 06 - 4. 6. 2006

 

Ječitošilajaktopuči II, ateliér Veškerého sochařství Kurta Gebauera

Jan Krtička - Bush- atrium

Miloslav Stibor - Fotografie 1960-1970 - Kabinet fotografie


3. 3. 06 - 23. 4. 2006

 

Jiří Sopko – Obrazy a obrázky

Record, I Love 69 popgejů- Oratoř

Gustav Aulehla – Takoví jsme byli - Kabinet fotografie


26. 1. 2006 - 26. 2. 2006

 

Hermovo ucho

Radek Nivnický - Untitled (instalace) - Atrium

Petr Demek - Fasádní idy (instalace) - Oratoř

Tomáš Pospěch - Look at the Future (fotografie) - Kabinet fotografie

nahoru

2005 Dům umění

 

8.12.2005 - 15.1.2006

 

Michael Rittstein - Nemysli a maluj (obrazy, kresby)

Radek Nivnický - Untitled - (instalace) - atrium

Radka Pavelová - Kolem těla (fotografie, videoinstalace) - oratoř

Opava na prahu nového tisíciletí (první výsledky fotografického projektu ITF) - Kabinet fotografie


27.10.2005 - 27.11.2005

 

Lesbická škola Karla Nepraše (Karel Bartáček, Simona Blahutová, Filoména Borecká, Jan Cileček, Jana Doubková, Martina Hozová, Zdenek Chmelař, Klára Klose, Kateřina Kociánová, Markéta Korečková, Lenka Kortánková, Ján Macko, Aleš Makarenko, Martina Niubo, Michal Novotný- Micl, Vít Novotný, Miroslav Pánek, Jan Pospíšil, Vlasta Samohrdová, Paulina Škávová, Zdeňek Šmíd, Benedikt Tolar, Lukáš Wágner)

Annegret Heinl & Jan Steklík opouštějí Dům umění v Opavě pomocí Ariadnina provazu. - Za doprovodu houslisty Jiřího Macháčka - Oratoř

1.9.2005 - 2.10.2005

 

Divadlo a město

Čtyři divadla architekta Ivo Klimeše

Ladislav Jezbera – Pro václava (instalace) - Oratoř

Jiří Kristian – divadelní fotografie - Kabinet fotografie

21.6.2005 - 14.8.2005

 

3+1 - Nikos Armutidis(sochy), Dalibor Chatrný (koláže), Jiří Valoch (texty) a Irena Armutidisová (fotografie)

29.4.2005 - 12.6.2005

 

Bořivoj Hořínek (konceptuální fotografie, instalace)

Pavel Korbička - Světlovody (instalace) - Oratoř

Jiří David – Fotografie - Kabinet fotografie

10.3.2005 - 17.4.2005

 

Společná místa - pedagogové Akademie výtv. umění v Poznani (J. Robakowski, G. Przyborek, P. Wolynski, S. Wojnecki, A. Florkowski, P. Chojnacki, K.Baranowski, J. Olek...) - fotografie, objekty, videoinstalace

1.2.2005 - 6.3.2005

 

Rudolf Dičko Postmutanti, kysuckárustikální postmoderna (konceptuální fotografie, instalace) – obrazy, objekty

Doma ale venku - výstava tvorby mladých opavských výtvarníků, studentů vysokých výtvarných škol v Praze, Brně, Zlíně a Ostravě - Oratoř

Tomáš Skalík – Prostor IFM/úhlopříčně rozděleno - (instalace)

Krajinářská fotografie z ITF(práce studentů Jana Pohribného) - Kabinet fotografie

16.12.2004 - 23.1.2005

 

Jan Steklík a Marian Palla Vodovodní umění

Andrej Kramarz - Černé moře (Polsko, student ITF při SU Opava) - Kabinet fotografie

nahoru

2004 Dům umění

 

27. 10. 2004 - 5. 12. 2004

 

Vy3land K.Szanyiová, A.Hudeček, J.Koléšek

Jozef Ondzik - Slovensko 2002 - obrazová zpráva o stavu země - Kabinet fotografie

 

8. 9. 2004 - 17. 10. 2004

 

Nová místa - K.Gebauer, J.Ambrůz, J.Jankovič, A.Veselý, I.Junková, Z.Ruffer

Opava, naše město

Dana Kyndrová - Žena mezi vdechnutím a vydechnutím - Kabinet fotografie

 

29. 6. 2004 - 16.8. 2004

 

Oskar Přindiš - Klik Klak

Paralelní promítání - D.Hanzlík,M.Kolář,P.Mrkus,J.Řezáč, J.Stolín

Návrhy pro Sochařské symposium Opava 2004 - L.Klodová, A. Veselý, I.Junková, M.Kotrba, T.Medek, J.Ambrůz, J.Jankovič, Š.Mikesková, K.Gebauer, Z.Ruffer

Barbora Kuklíková - City v cizím city - Kabinet fotografie

 

15. 4. 2004 - 13. 6. 2004

 

Akt v české fotografii 1960-2000

Padesátníci - Birgus, Kuneš, Braný, Siostrzonek - Kabinet fotografie

 

2. 3. 2004 - 11. 4. 2004

 

PlomaArt - studenti FaVU Brno - J. Ambrůze

Vojtěch Sláma - Vlčí med - Kabinet fotografie

 

14. 1. 2004 - 22. 2. 2004

 

BARAKAt - Studentky AVU

Pavel Zajíček - Nastřelované a lepené obrazy, iluminované objekty - Oratoř

Václav Podestát - Lidé - Kabinet fotografie

 

13. 12. 2003 - 13. 1. 2004

 

ITF SU v Opavě - Klauzurní a diplomové práce 98-03 - Kabinet fotografie

nahoru

2003 Dům umění

 
- Výstava pedagogů Institutu tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě
- Opava město umění a kultury 1989-2003
- KF – ITF mezinárodně
- Bambušek KF
- Václav Chochola, Fotografie (KFt)
- Jan Řezáč, Obrazy, refektář
- Gian Pedretti Obrazy
- |Miloň Novotný: Londýn (KFt)
- Walking from Here to There, A:Heinl, K.Nepraš, B.Patternson,J.Steklík, oratoř
- Bohuslav Reynek, Pieta v loďce
- Jiří Štencek: NÁVŠTĚVNÍCI (KF)
-
Retrovie-Avanguardia
- Dušan Chládek
- Petr Nikl: ČERNÝ RÁJ
- Martin Kollár: EVROPA (1.výst. v Kabinetu fotografie– KF)

nahoru

2002 Dům umění

 

- Výstava pedagogů Institutu tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě
- Činčera Jan Pohribný: autorské papíry, fotografie, instalace
- Elsbieta Grosseová, keramika
- SUPŠ v Opavě
- Procházka krajinou: Annegret Heinl, Jan Steklík
- Dita Pepe: Autoportréty
- O Židli
- Karel Adamus: Vizuální poezie
- Jitka Géringová: Upečeno
- ECHO: Zvukové objekty a instalace, M.Delia, L.Fidler, J.Kořan,
P.Nikl, R.Vlasák, Z.Závodný
- Marius Kotrba: Sochy a kresby
- Veronika Zapletalová: Rourouni/fotografie

nahoru

2001 Dům umění

 

- Erich Geldner, fotografie, plány
- Eva Mansfeldová, obrazy
- Vojmír Vokolek, Objekty, video, fónická poezie
- Josip Plečnik, realizace, kresby
- Dokouřeno, kolektivní výstava
- Robert Horvitz: Extrémní kresby
- Jan a Jenny Hladíkovi, tapiserie, grafika
- Jan Mrázek, Pavel Czudek: Opavské bomby a bombičky
- Jan Ambrůz: Čtvero ročních období
- Od Indie po dnešek, fotografie
- Vilém Reichmann, fotografie
- Salvador Dali: Zpěvy Maldororovy, faksimile grafických tisků
- Jaroslav Malík: Moje malá próza róza v Indii, fotografie
- Klub konkrétistů, kolektivní výstava

- Kurt Gebauer a Ateliér veškerého sochařství
- Kolmo k ose II, mezinárodní výstavní projekt

nahoru

2000 Dům umění

 

- Karel Malich, Tužkové kresby
- Dohromady ale samostatně - Hudeček, Kolář, Medkové, Szanyová-Hudečková, Váradyová - Obrazy, objekty, plastiky, kresby
- Opavská architektura 1800 - 1950, Autor Pavel Šopák, plány, nákresy
- Petr Veselý - Jarní průřez, Obrazy, objekty
- Inge Kosková, Kresby, obrazy
- Pavel Rudolf, Kresby, obrazy
- Berenika Ovčáčková, Serigrafie
- Blanka Valchářová, Paradigma tudej - Obrazy, instalace
- Jitka Škarohlídová, Akvarely
- Jiří Šigu,: Záznamy
- Andrea Bakalová, kresby
- Monogramista T.D: Stěhování a nouzové úniky - Kresby Dezidera Tótha
- Jan Wojnar, Vztahové realizace
- Anna Klimešová: Otisky II, keramika
- Jindřich Štreit: Cesta ke svobodě
- Opava - město a jeho lidé 1900-2000 (v rámci 43.ročníku Bezručovy Opavy
- Vladimír Havlík /Retrovirus/
- Vlastimil Krčmář, Němá vitalita
- Miloslav Fekar /Nebe na zemi, Světelné ulity
- Opava:Architek-tura na periferii
- PODLAHOVA 2000 /Tvorba studentů KVT PdF Ostr.univerzity/

nahoru

1999 Dům umění

 

- Jiný svět? - fotodokumentace Jindřicha Štreita a jeho žáků; výtvarné práce pacientů Psychiatrické léčebny v Opavě, ústavů sociální péče, domova pro nevidomé a slabozraké ve Vlaštovičkách a speciálních škol
- Milan Maur - Rytmy 1988 - 1998
- Věra Janoušková, smalty, koláže
- Česká serigrafie; instalace studentů ateliéru intermediálních forem PdF Ostravské univerzity
- Petr Kalmus - Vizuální poezie
- Rudo Prekop, Miro Švolík, Vasil Stanko, Kamil Varga, výtvarná fotografie
- Rut Kohnová - obrazy k Franzi Kafkovi
- Dušan Chládek - Pole; Martin Feikus - Hra
- Eduard Ovčáček - Rotace; Jiří Hůla - Všechno se vším
- Irena Stanislavová - Doteky tónů
- Dům umění dnes; Od dominikánského kláštera k Domu umění; Dvacet Pět autorů; Marian Palla - Pupkem do kýblu
- Guido Boggiani - Fotograf (1861 - 1901); Jiří Surůvka - Betmen

nahoru

Aktualizováno (Sobota, 02 Srpen 2014 18:48)